100 rokov od založenia DHZ

14.09.2024

Počas uplynulého víkendu nastal deň, na ktorý sme čakali dlhé roky. Počasie akcii vôbec neprialo a boli sme nútení zrušiť veľkú časť programu pre verejnosť, čo vynahradíme dňom otvorených dverí. V sobotu 14. septembra za účasti p. starostka, poslancov, zástupcov Krajského riaditeľstva HaZZ z Nitry, zástupcov Okresného riaditeľstva HaZZ z Trnavy a mnoho ďalších hostí bola slávnostne prestrihnutá páska na novej hasičskej zbrojnici. Nasledovala prehliadka, občerstvenie a potom sme sa presunuli do športového areálu na detskú súťaž, ktorú taktiež poznamenalo počasie a konala sa v tenisovej hale. Súťažilo sa v požiarnom útoku bez vody, kde naša mládež obsadila 1. a 2. miesto. V nedeľu nám začali oslavy neštandardne a to výjazdom do Špačiniec, kde nás vyslalo operačné stredisko k zaplaveným rodinným domom. Na miesto vyrazili 4 hasiči, ktorí odčerpávali vodu až do príchodu domácej hasičskej jednotky, ktorej bolo odovzdané velenie a následne sme sa vrátili na oslavy, ktoré pokračovali svätou omšou v Paderovciach. Počas omše nás opätovne vyslalo operačné stredisko spolu s ďalšími jednotkami z nášho okolia na výpomoc do obce Kopčany, kde vykonávali protipovodňové zabezpečovacie práce až do 20-tej hodiny. Po svätej omši nasledoval spoločný obed a slávnostné oceňovanie členov za ich dlhoročnú prácu a činnosť v DHZ.

Touto cestou chceme poďakovať starostke Božene Krajčovičovej, poslanom obecného zastupiteľstva súčasného i predošlého, pozvaným hosťom a všetkým, ktorí sa podieľali na otvorení zbrojnice za ich čas a ochotu, Ďakujeme!

Viac fotiek nájdeš na našom Facebook.