Požiar sušiarne dreva v Dechticiach

17.07.2024

V stredu 17.07.2024 o 16:16 hod. nám bol operačným strediskom Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave vyhlásený poplach na požiar sušiarne dreva v Dechticiach. O 16:21 hod. na miesto vyrazil VEA Škoda Octavia a Tatra 815 + 5 hasičov. Po príjazde na miesto udalosti o 16:32 hod. bol prieskumom potvrdený požiar sušiarne. Nakoľko sa naša jednotka nachádzala na mieste ako prvá, rozhodol veliteľ jednotky o nasadený dvoch prúdov "C" na hasenie požiaru. O 16:36 hod. sa na miesto dostavila hasičská jednotka z Trnavy a o 16:44 hod. aj hasičská jednotka z Piešťan, ktorým bolo odovzdané velenie. Ďalej sme podľa pokynov veliteľa zásahu v súčinnosti s profesionálnymi hasičmi pracovali na likvidácii požiaru. Na mieste sme spolupracovali aj s DHZO Vrbové, Dechtice, V. Kostoľany, Chtelnica. Po likvidácii požiaru sa na pokyn veliteľa zásahu naša jednotka vrátila o 20:04 hod. na základňu bez zranenia a poškodenia techniky.

Poradové číslo výjazdu: 18/2024