Požiar v rodinnom dome

08.05.2024

V stredu 08.05.2024 o 17:56 hod. nám bol občanom obce nahlásený požiar rodinného domu. O 17:59 hod. na miesto vyrazila Tatra 815 a Peugeot Boxer + 6 hasičov a o 18:03 hod. aj Iveco Daily + 3 hasiči. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o požiar gauču na poschodí rodinného domu, ktorý patril jednému z našich členov. Hasičská jednotka vytvorila jeden útočný prúd do rodinného domu, kde sa nachádzal majiteľ, ktorý hasil požiar ručným hasiacim prístrojom. Majiteľ bol vyvedený von a začali sme hasebné práce. Počas lokalizačných a likvidačných prác sa dvaja členovia našej jednotky nadýchali splodín horenia. O 18:13 hod. prišla na miesto hasičská jednotka z Trnavy, ktorej bolo odovzdané velenie a dvaja naši členovia boli vyšetrený posádkou sanitného automobilu hasičskej záchrannej služby. Na miesto udalosti sa dostavil zisťovateľ príčin vzniku požiaru, ktorý v spolupráci s majiteľom určil výšku škody na 10 000€ a uchránené hodnoty vo výške 250 000€. Po dohode s veliteľom zásahu a zisťovateľom príčin vzniku požiaru sa naša jednotka o 20:02 hod. vrátila na základňu bez poškodenia techniky.

Poradové číslo výjazdu: 12/2024